Klacht over het handelen van de leerkracht, de veiligheid en het schooldossier. Klacht ongegrond.
De situatie
In september 2024 is de leerling op de school gestart. In dit schooljaar dient klaagster verschillende klachten in over het handelen van de leerkracht van haar zoon. De leerkracht zou volgens klaagster niet capabel zijn om voor de klas te staan en een onveilige situatie voor de leerling creëren. Daarnaast zou de leerkracht hebben nagelaten om in te grijpen bij incidenten waarbij de leerling werd geslagen en gepest door andere leerlingen. Tot slot heeft klaagster haar zorgen geuit over het leerlingdossier van de leerling. Volgens klaagster heeft de school geen volledig en eerlijk dossier gegeven, wat de overstap naar een andere school belemmert. De school betwist de klachtpunten.
Oordeel Commissie
De klacht ten aanzien van het handelen van de leerkracht, de veiligheid en het schooldossier is ongegrond.
Veiligheid op de school
De school is verantwoordelijk voor het bieden van een veilige leeromgeving. Dat een leerling zich onveilig voelt, betekent niet automatisch dat de school hierin is tekortgeschoten. Dit is anders wanneer de zorgplicht onvoldoende is nagekomen en de school dit verweten kan worden. Uit onderzoek blijkt dat de beleving van klaagster niet overeenstemt met die van de school. Er kan om die reden niet met zekerheid worden vastgesteld wat zich tussen klaagster en de school heeft afgespeeld.
Leerlingdossier
Uit het leerlingdossier blijkt dat de school regelmatig overleg met klaagster heeft gevoerd over de zorgen rond de leerling. De leerling zat een relatief korte periode op de school, waardoor de school onvoldoende gelegenheid heeft gehad om haar zorgplicht vorm te geven en begeleidingstrajecten op te starten. De leerling is via een proefplaatsing toegelaten op een andere school, waardoor de Commissie geen redenen ziet dat de school een overstap zou hebben belemmerd.